Start Kontakt BIP         


PP nr 11 - panel administracyjny
LOGOWANIE

Login:
Hasło:
GOŚCIMY
Ogółem: 161868
Dzisiaj: 2
On-line: 4
 

Grupy dzieci


| I - Krasnoludki | II - Misie | III - Słoneczka |
| IV - Supełki | V - Plastusie | VI - Biedroneczki |

 

Grupa I: "Krasnoludki"

  Krasnal ładnie bawi się,
  Krasnal zawsze wszystko zje.
  Krasnal zawsze uśmiech ma,
  bo Krasnalem jestem ja. 

Nazywamy się ,,Krasnale", choć na głowach nie nosimy czerwonych czapeczek. Do naszej grupy należą dzieci mające od 2,5 roku do 3 lat. Do przedszkola chodzimy chętnie, choć z początku niejednemu ,,Krasnoludkowi" trudno było rozstać się z mamą czy tatą i popłakiwał troszeczkę. Na szczęście trudne dni naszej adaptacji w przedszkolu mamy już za sobą. Teraz już wszyscy się znamy i wspólnie spędzamy czas na wesołych zabawach. Lubimy rysować, malować farbami, a także bawić się plasteliną. Każdy ,,Krasnoludek" chętnie posłucha bajki i poskacze przy muzyce. Uwielbiamy zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu. Każdego dnia uczymy się samodzielności i wspólnej zabawy z kolegami.


 

Grupa II: "Misie"

 Jestem Misiem-przedszkolakiem,
 który śpiewa, tańczy sam,
 Nie grymaszę i nie płaczę
 i wesołą minę mam   

To my, ,,Misie" - wesoła gromadka 4-5 latków. Większość z nas uczęszczała wcześniej do grupy wczesnoprzedszkolnej, dlatego znamy się już całkiem dobrze. Do naszej "Jedenastki" chodzimy bardzo chętnie. Spędzamy czas na wesołych zabawach, bierzemy też udział w ciekawych zajęciach. Codziennie uczymy się czegoś nowego , rozwijamy swoje umiejętności i stajemy się coraz bardziej samodzielni. Bardzo lubimy układać puzzle, rysować, bawić się przy muzyce i słuchać bajek. Zapamiętujemy proste wierszyki i śpiewamy łatwe piosenki. Po obiedzie, kiedy zjemy małe "co nieco", słuchamy wtedy kołysanek- mruczanek, muzyki relaksacyjnej lub bajek, które czytają nam nasze panie.


 

Grupa III: "Słoneczka"

  Wyszło słonko na bosaka w pole
       i płakało, że je trawka kole.
                 Zamoczyło swe promyki w bajorze
                        i płakało, że wyschnąć nie może. 

Do grupy "Słoneczek" uczęszcza 25- 5 pięciolatków. Nasza grupa jest wesoła i żywa, czasem trochę głośna. Jesteśmy już duzi więc przygotowujemy się powoli i systematycznie do roli starszaków. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy, skupiamy uwagę i zapamiętujemy nowe treści. Podczas zabaw i zajęć organizowanych przez nasze panie ćwiczymy umiejętności manualne, poznajemy literki, liczymy, wiele rozmawiamy o otaczającym nas świecie.


 

Grupa IV: "Supełki"

My jesteśmy supełkami, chcemy zawsze być zuchami, ciągle głośno się śmiejemy i posiłki grzecznie jemy. W naszej sali mamy: komputer, zabawki, klocki i gry. Wszyscy o to bardzo dbamy, niech przetrwają wiele dni. Z panią gramy i tańczymy, na spacery wychodzimy, w książkach chętnie pracujemy, nożyczkami dzielnie tniemy. Kredki, farby, plastelina, to dla supełków nie nowina !
Czas wesoło nam upływa. Choć nie zawsze się zgadzamy, wszystkie chwile w przedszkolu spędzone w swych serduszkach zachowamy !!!


 

Grupa V: "Plastusie"

Każdy ,,Plastuś" zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu. Jesteśmy też odważne, nie boimy się występować publicznie i często reprezentujemy nasze przedszkole podczas różnych uroczystości i imprez.

 

Grupa VI: "Biedroneczki"

  Biedroneczko, panieneczko,
  siedem kropek masz,
  a jak ładnie Cię poproszę,
  czy mi jedną dasz?     

Taki wesoły wierszyk powtarzamy już od pierwszych dni września. Jesteśmy przecież najstarszymi dziećmi w całym przedszkolu. A tak niedawno przestępowaliśmy po raz pierwszy próg naszego przedszkola. No cóż, czas płynie bardzo szybko...
Dzień rozpoczynamy od wspólnej zabawy w wybranym kąciku zabaw. Możemy sobie poczytać lub pooglądać ulubione książki z bajkami. Niektórzy już od rana chętnie konstruują niezwykłe budowle z klocków, inni bawią się lalkami czy samochodami. W kąciku gier i układanek są gry planszowe i dydaktyczne, różnego rodzaju puzzle i układanki. Wielu z nas tam właśnie spędza poranny czas.


na początek


Optymalizacja dla Mozilla 3.0 - 1024 x 768                 Projekt: _D_M_