Start Kontakt BIP         


PP nr 11 - panel administracyjny
LOGOWANIE

Login:
Hasło:
GOŚCIMY
Ogółem: 161858
Dzisiaj: 35
On-line: 2
 

Drodzy Rodzice i Dzieci !

Przedszkole nr 11 w Ostrowcu Św. to przedszkole nowoczesne, przyjazne dla dzieci, rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego. Zapewnia wszechstronny bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że dzieci czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu. W naszym przedszkolu dajemy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z innymi, kreatywnego myślenia, działania. Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli, dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikację. Stoimy na straży praw dziecka. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

Do realizacji tych celów wykorzystujemy literaturę Marii Kownackiej i Janusza Korczaka

PRAWA DZIECI

    Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego

    A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

                 Mogę uczyć się wszystkiego co mnie zaciekawi

                 I mam prawo wybrać w co się bawić.

         Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać

         I każdego zawsze na ratunek mogę wzywać.

  Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami

  Nikt nie może mi zabraniać spotykać ich czasami.

         Nikt nie może moich listów czytać bez pytania

         Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

             Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa

             A gdy różnię się od innych to już moja sprawa. 

O NAS

W Przedszkolu Nr.11 dziecięcy uśmiech zagościł już 30 lat temu. Pracuje w nim od wielu lat ten sam zespół pedagogiczny, który stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. Chcemy, by każde dziecko czuło się tutaj dobrze i przychodziło do niego z ochotą.


Ponieważ patronką naszego przedszkola jest Maria Kownacka, to jej książkowi bohaterowie stanowią nazwy poszczególnych grup:

  • grupa I (3 latki) - "Krasnoludki"
  • grupa II (3, 4 latki) - "Misie"
  • grupa III (4 latki) - "Słoneczka"
  • grupa IV (5 latki) - "Supełki"
  • grupa V (5 latki) - "Plastusie"
  • grupa VI (6 latki) - "Biedroneczki"


Przedszkole usytuowane jest na Osiedlu XXV- lecia, otoczone zielenią, prezentuje się kolorowo i estetycznie. Ogród przedszkolny jest zagospodarowany i wyposażony w urządzenia terenowe, wyodrębniona jest "zielona sala zajęć", w której prowadzone są zajęcia latem.

Przedszkole posiada pracownię komputerową, w której dzieci uczą się podstaw obsługi komputera, poznają różne gry edukacyjne ułatwiające naukę czytania i pisania.

Tworzymy Przedszkole otwarte na potrzeby rodziców, przyjazne dla dzieci - w którym pobyt pozwoli na właściwe przygotowanie absolwentów do podjęcia następnego szczebla kształcenia.

Przedszkole specjalizuje się w prowadzeniu innowacji pedagogicznej w zakresie nauki czytania i pisania, zaczynając od grupy najmłodszej 3-latków. Ma ona na celu wprowadzenie dziecka poprzez zabawę w świat głosek i liter, co daje mu zdobycie umiejętności płynnego czytania, kształtowanie nawyków czytelniczych oraz wyrabianie świadomości ortograficznej.

Kadra pedagogiczna systematycznie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego.

Wysokie umiejętności zawodowe nauczycieli, kultura osobista, a przede wszystkim serdeczny stosunek do dzieci wszystkich pracowników przyczyniają się do tego, że przedszkole nasze cieszy się pozytywną opinią wśród rodziców i dzieci.Optymalizacja dla Mozilla 3.0 - 1024 x 768                 Projekt: _D_M_